Trening umysłu dla grafików i programistów.

Graficy i programiści na co dzień pracujący w korporacjach produkujących wszelkiego rodzaju gry komputerowe potrzebują wsparcia mentalnego. Wysokie zarobki to nie wszystko! Trzeba jeszcze w odpowiedni sposób się motywować. W osiągnięciu jak najlepszych wyników w pracy pomaga trening umysłu. Naprowadza on na pozytywne myślenie i pozwala w pełni skoncentrować się na sprawach, które tak naprawdę są dla nas najważniejsze. Decydując się na trening umysłu, pracownik zaczyna czerpać o wiele większą satysfakcję z każdego dnia codziennego, spędzanego na wykonywaniu obowiązków zawodowych. Rozwija w sobie takie cechy, jak empatia, zrozumienie dla drugiej osoby, umiejętność współpracy w zespole. Wbrew pozorom, są to bardzo ważne cechy, rzutujące na jakość wykonywanej pracy a także relacje interpersonalne. Dodatkowo, w przypadku grafików, trening umysłu pozwala poszerzyć zasoby naturalnej kreatywności, która jest potrzebna przy wykonywaniu ciekawych, wymagających wyobraźni projektów.

Trening umysłu pozwala odczuwać świat mocniej.

Poprzez treningi stymulujące nasze umysły uczymy się postępować nie tylko etycznie, ale w kierunku własnego rozwoju osobistego. Dzięki temu, gdy napotykamy na naszej drodze jakiś problem, wiemy, jak go rozwiązać, abyśmy nie ucierpieli i aby nie ucierpiały najbliższe nam osoby. Treningi umysłu dla grafików i programistów w korporacjach przeprowadzane są regularnie, dzięki czemu już po kilku sesjach można zauważyć, że dzięki pozytywnemu nastawieniu jesteśmy w stanie wiele zmienić, jeśli chodzi o rzeczywistość wokół nas samych. Osoba regularnie korzystająca z treningów umysłu:

  • szybciej przyswaja ważną wiedzę, niezbędną do pracy
  • ma dobre relacje ze współpracownikami
  • potrafi w pełni cieszyć się czasem wolnym
  • jest bardzo towarzyska i otwarta na drugiego człowieka
  • nie boi się spełniać swoich marzeń
  • potrafi jasno postawić granice, jeśli coś jej przeszkadza lub coś ją uwiera w relacjach z innymi
  • zawsze szuka rozwiązania, nawet w najgorszej sytuacji
  • dąży do zwycięstwa, nie robi z siebie ofiary

Praca ze sobą to najlepsza recepta na sukces!

Bardzo ważne, by w swoim treningu umysłowym natrafić na właściwego coacha. Odpowiedni motywator to jeden z głównych warunków, aby w pozytywnym stopniu dokonać przemiany i zmienić swoje nastawienie do życia. Można wyliczać w nieskończoność, ilu korporacyjnych pesymistów po podejściu do programu rozwoju osobistego w niedługim czasie zaczęło osiągać kluczowe sukcesy właśnie dzięki zmianie nastawienia! Nie robi się tego jednak z dnia na dzień, jak się niektórym wydaje. To są żmudne i długotrwałe procesy. Gdyby miały trwać wyłącznie chwilę, kilka seansów, nie przynosiłyby tak zaskakujących i pozytywnych efektów. Nie można także zapomnieć o tym, że liczą się sesje w regularnych odstępach czasowych. Nie wolno więc dopuszczać do sytuacji, gdy spada w nas energia i odpuszczamy sobie wszystko. Co innego przerwa, a co innego uznanie, że wie się wszystko i że szczęście od tej pory nie ma prawa nas opuszczać. To bardzo naiwne myślenie. Nad osiągnięciem pełni równowagi pracuje się ciągle i jest to tzw. „króliczek” nie do definitywnego złapania.

Ze szczegółami zapoznasz się na stronie: http://mental-power.pl/trening-umyslu-recepta-na-pozytywne-myslenie/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kursy i szkolenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.